Malatya Rütbe

Malatya Rütbe

Malatya rütbe, rütbelere özel arma ve formalara ulaşabilmenizi sağlar. Rütbe, herhangi bir güvenlik gücü ya da personelin hiyerarşik mevkisini belirten unvandır. Malatya rütbe ile rütbeye özel aksesuar ve malzemelerin tamamını temin etmeniz mümkün. Hemen satın alma işleminin yapılması ile ihtiyaç duyulan her türlü yakalık, arma, üniforma, bot ve çok daha fazlası temin edilebilir. Rütbeler; denizcilik, hava kuvvetleri, TSK rütbeleri, polislik rütbeleri gibi alanlarda değişiyor. Farklı simgeleri olan, farklı anlamları olan rütbe aksesuarları Malatya rütbe üzerinden temin edilebilir.

Rütbelik

Rütbelikbelirlenmiş olan rütbeniz için sunulan aksesuar ve eşyaların tamamına denir. Eğer sizin için uygun olan rütbelikiçin aksesuar, cüzdan ya da buna benzer eşya temin etmek istiyorsanız hemen site üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Hızlı ve kolay şekilde satın alma işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanır. Çok sayıda rütbe seçeneği olduğundan kolayca seçim yapılması mümkün.

TSK rütbeleri;

 • Er:İlk ve en düşük rütbedir.
 • Onbaşı:TSK rütbeleri arasında alttan ikincidir.
 • Uzman Onbaşı:Onbaşından sonra gelen rütbedir.
 • Uzman Çavuş:TSK rütbeleri içinde uzmanlığın verildiği rütbedir.
 • Astsubay Çavuş:Kıdemli çavuştan önce gelen rütbedir.
 • Astsubay Kıdemli Çavuş:Kıdemli olunduğunda verilen rütbedir. Belirlenen süre kadar çavuşluk yapılması gerekiyor.
 • Astsubay Üstçavuş:Üstçavuş rütbesidir.
 • Astsubay Kıdemli Üstçavuş:TSK’da kıdemli üstçavuş olunduğunda verilen rütbedir.
 • Astsubay Başçavuş:TSK rütbesidir.
 • Astsubay Kıdemli Başçavuş:Kıdemli başçavuş rütbesidir.
 • Asteğmen:Teğmen olmadan önce verilen rütbedir.
 • Teğmen:TSK’da teğmen rütbesidir.
 • Üsteğmen:Yüzbaşından önceki rütbedir.
 • Yüzbaşı:TSK yüzbaşı rütbesidir.
 • Binbaşı:Binbaşı rütbesidir.
 • Yarbay:Albay olmadan önceki rütbedir.
 • Albay:Tuğgeneralden önceki rütbedir.
 • Tuğgeneral:Tuğgeneral TSK rütbesidir.
 • Tümgeneral:Korgeneral olmadan önceki rütbedir.
 • Korgeneral:Orgeneral olmadan önceki TSK rütbesidir.
 • Orgeneral:General rütbelerinin en üst rütbesidir.
 • Genelkurmay Başkanı:TSK’nın en üst rütbesinden bir önceki rütbedir.
 • Mareşal:Son rütbe olarak gösterilen mareşallik rütbesidir.

Hava ve Deniz kuvvetleri için de rütbelikyukarıdaki gibidir. Ancak son rütbe olarak Hava kuvvetlerinde orgenaral vardır. Rütbeler tamamen hiyerarşiyi temsil ettiğinden bu alanlarda son derece önemlidir. Kullanılan her eşya, arma rütbeye uygun olmalıdır. Siz de bu alanlardan birinde çalışıyorsanız, rütbenize özel aksesuar ve eşya alabilirsiniz. siteye giriş yapmanız halinde hemen satın alabileceğinizi göreceksiniz. Deniz kuvvetleri için ise albaydan sonra, amiral geliyor. Tuğamiral, tümamiral, koramiral, oramiral ve büyükamiral olarak rütbeler sunulmaktadır. Bunları göz önünde bulundurmanız yeterlidir.

 

Asker Rütbe

Asker rütbe için sunulana armalar var. Arma, üniforma asker rütbe için uygun olmalıdır. Bakıldığında direkt olarak askerlerin rütbeleri de belirlenmiş olacaktır. Bu durumda ayrı ayrı arma ya da kıyafet, aksesuar ya da eşya gibi seçenekler arasından belirleme yaparak satın alabilirsiniz.

 • Çavuş: Askeri rütbeler arasında iki oklu olan rütbedir. Kırmızı renkte olan bir arması vardır. Üzerinde yer alan özel simgesi ile etkileyici bir tasarımı mevcuttur.
 • Denizaltı Onbaşı: Rütbenin armasında alt kısımda bir gemi vardır. Tek oklu olan rütbedir. Asker rütbe seçenekleri arasında yer alan bu rütbenin arması ya da farklı eşyaları temin edilebilir.

Polis Rütbe

Polis rütbe hiyerarşiyi en iyi şekilde gösterecek şekilde oluşturulmuştur. Polis rütbe için de armalar ve benzer eşyalar vardır. Rütbenin belirlenmesi halinde, rütbeye özgü olan arma ya da benzer eşyalar siteden hemen temin edilebilir. Polisler de tıpkı diğer kurumsal güvenlik kurumlarında olduğu gibi rütbelerine göre giyinme, aksesuar kullanma gibi seçenekleri sahip olacaktır.

Polis Memuru: Meslek derecesi 12 olan rütbedir. Büro memuru, karakol memuru, nokta memuru, devriye memuru, koruma memuru, trafik memuru,ekip memuru, tim memuru, telsiz memuru, memur görev ve unvanları ile çalışır.

Başpolis memuru: Rütbe 11 meslek derecesindedir. Ekip amiri, tim amiri, devriye amiri, grup amiri, grup amir yardımcısı, ekip amir yardımcısı, büro amir yardımcısı, büro memuru, ekip memuru şeklinde görev ve unvanları belirlenmiştir.

Kıdemli başpolis memuru: Meslek derecesi 10’dur. Ekip amiri, tim amiri, grup amiri, büro amir yardımcısı, grup amir yardımcısı, büro memuru, ekip memuru olarak görevleri belirlenmiştir.

Komiser yardımcısı: Rütbe 9. Meslek derecesidir. Komiser yardımcısı olmak bu rütbenin verilmesi ile olur. Grup Amiri, ekip amiri, tim amiri, büro amiri, karakol amir yardımcısı, sınıflar amiri yardımcısı, sınıf komiseri, öğretim görevlisi, pilot gibi görevlerde bu rütbe ile yer almak mümkündür. Polis rütbe seçenekleri arasında yer almaktadır.

Komiser: Komiser yardımcılığından sonra gelen rütbedir. 8.meslek derecesidir. Grup amiri, ekip amiri, tim amiri, büro amiri, karakol amir yardımcısı, sınıflar amiri yardımcısı sınıf komiseri, trafik istasyonu amir yardımcısı, öğretim görevlisi, pilot olarak görevlerin yapılması bu rütbe için geçerlidir.

Başkomiser: 7.meslek derecesindeki rütbedir. Bu rütbede karakol amiri, büro amiri, çevik kuvvet grup amiri, ilçe emniyet komiseri, birlik amiri, tim amiri, trafik istasyon amiri, trafik kayıt ve tescil büro amiri, karakol amir yardımcısı, sınıflar amiri, grup amiri, öğretim görevlisi, pilot olmak mümkündür.

Emniyet Amiri: Rütbe 6. Meslek derecesidir. Ay ve yıldız şeklinde olan rütbe simgesi lacivert üzerine beyazdır. İlçe emniyet amiri, bürolar amiri, birlik amiri, çevik kuvvet grup amiri, ekipler amiri, tim amiri, ilçe emniyet müdür yardımcısı, büro amiri, trafik istasyon amiri, sınıflar amiri, öğretim görevlisi, pilot olarak görev ve unvanlar verilmiştir.

4.Emniyet Müdürü: Rütbenin meslek derecesi 5’tir. Şube müdürü, ilçe emniyet müdür yardımcısı, hukuk müşaviri, şube müdür yardımcısı, öğretim görevlisi, pilot, ilçe emniyet müdürü olarak görevler verilmiştir.

3.Sınıf Emniyet Müdürü: Bu rütbenin meslek derecesi 4’tür. Moral eğitim merkezi müdür yardımcısı, hukuk müşaviri, şube müdürü, ilçe emniyet müdürü, öğretim görevlisi ve pilot olarak görevler belirlenmiştir.

2.Sınıf Emniyet Müdürü: Meslek derecesi üçtür ve Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürü, Daire Başkan Yardımcısı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Polis Müfettişi, Hukuk Müşaviri, İlçe Emniyet Müdürüm alanlarında görev alırlar. Bunun dışında Polis Akademisi Bölüm Başkanı, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı da bu rütbe için geçerlidir. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı, Polis Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı, Enstitü Sekreteri olarak da görev alabilirler. Öğretim Görevlisi, Uçuş Kıymetlendirme Kurulu Üyesi, Havacılık Müdürü ve pilot alanında görev verilmiştir.

1.Sınıf Emniyet Müdürü: Polis rütbe olarak en yüksek rütbelerden biridir. Meslek derecesi 2’dir. Daire Başkanı, Birinci Hukuk Müşaviri, İl Emniyet Müdürü, pilot olarak görevlendirilebilir. Polis Başmüfettişi, Öğretim Görevlisi, Merkez Emniyet Müdürü, Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü, Polis Akademisi Başkan Yardımcısı, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürü olabilirler. Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı, Teftiş Kurulu Grup Amiri, Emniyet Müşaviri, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü görev seçenekleri arasında. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü, Uçuş Kıymetlendirme Kurulu Üyesi olarak görev alırlar.

Sınıf Üstü Emniyet Müdürü: Son olarak polislik alanında alınabilecek rütbedir. Meslek derecesi derece üstü olarak ifade edilir. Görev ve unvanı direkt olarak Emniyet Genel Müdürüdür.

Sunulan polis rütbe hiyerarşisi için belirlenen pek çok arma ya da farklı aksesuar olabilir. Kıyafetlerinin rütbelere göre belirlenmesi, aksesuarların buna göre seçilmesi mümkün. Satın al işlemini hemen siteden yapabilir, anında sizin için sunulacak olan kıyafet ve diğer aksesuarları alabilirsiniz.

Astsubay Rütbe

Astsubay rütbe Ayyıldız ve çizgilerden oluşan simgeler ile yapılmıştır. Hiyerarşiye göre astsubay rütbe için simgeler değişir. Askeri alanda rütbeler son derece önemli olduğundan, astsubaylık rütbesi için belirlenen görev tanımına göre hareket edilir. Rütbeler kutsal ve önemli olduğundan, rütbeye göre çanta, yaka arması yad a buna benzer şeyler alınabilir. Siz de bunları inceleyerek rütbeye uygun şekilde hareket edebilirsiniz.

 • Astsubay kıdemli başçavuş
 • Astsubay başçavuş
 • Astsubay kıdemli üstçavuş
 • Astsubay üstçavuş
 • Astsubay kıdemli çavuş
 • Astsubay çavuş

Olarak astsubay rütbe seçeneklerine yer verilmiştir. Rütbelerin armaları ya da farklı aksesuarlarını satın almak isteyenler için sitede seçenekler sunulmuştur. Hemen siz de incelemenizi yaparak anında sunulan kaliteli ve uygun fiyatlı arma ve aksesuarları alabilirsiniz.

Subay Rütbesi

Subay rütbesi yıldızlardan oluşan simgelerden oluyor. Alt üst ilişkisine uygun şekilde yıldızlar belirlenmiştir. Subay rütbesi için armalar ve aksesuarlar en özel şekilde tasarlanmıştır. Siz de hemen inceleme yaparak bu alanda rütbenin de göstergesi olarak eşyalardan alabilirsiniz.

 • Yüzbaşı: 3 yıldızlı rütbedir.
 • Üstteğmen: 2 yıldızlı rütbedir.
 • Teğmen: Tek yıldızlı rütbedir.
 • Asteğmen: Dikdörtgen şeklinde simgelenmiştir.

Subay rütbesi olarak sunulan armalar, kıyafetler, cüzdan ya da buna benzer pek çok aksesuarlar vardır. Kemerlerde, yakada ya da omuzda kullanılan armalar siteden hemen temin edebilirsiniz. En hızlı şekilde sipariş edebilir güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz.

Uzman Rütbesi

Uzman rütbesi jandarma uzman çavuş ve uzman erbaş olarak değişebiliyor. Rütbeler için belirlenmiş olan ay yıldız ve çizgiler ile simgesel görseller oluşturulmuştur. Uzman rütbesi için oluşturulan arma, aksesuar ve malzemeler var. Rütbe için özel tasarlanmış olan her türlü eşya ve armayı temin edebilirsiniz. Uzman jandarma çavuş için belirlenmiş olan 9 tane rütbe var. Hepsi için ayrı ayrı tasarlanmış olan eşya ve armaları alabilirsiniz. Uzman rütbesi en iyi şekilde belirlenerek tasarlanmıştır. Çok sayıda aksesuar ve armalar sitede sunulmuştur. Hemen seçim yaparak güvenle satın alabilirsiniz.